Brněnské Vánoce

Rozhlasový Big Band Gustava Broma a Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu, diriguje Vlado Valovič a sbormistryně Věra Hrdinková

Rozhlasový Big Band Gustava Broma a Český rozhlas Brno spojují léta krásné spolupráce, láska k hudbě v mnoha podobách a touha nabízet posluchačům neopakovatelné hudební zážitky.
Jeden takový společně připravili i pro letošní Brněnské Vánoce na náměstí Svobody. Předvánoční atmosféru, čas očekávání, setkávání a radosti rozezní ve středu 29. listopadu známými melodiemi nejen vyhlášený Rozhlasový Big Band Gustava Broma pod vedením Vlado Valoviče.
Na jedinečný koncert si přizval i Dětský pěvecký sbor Českého rozhlasu se sbormistryní Věrou Hrdinkovou. Mladí talentovaní zpěváčci spolu s vynikajícími hudebníky, legendárními Bromovci, to je hudební dárek, který pro návštěvníky letošních Brněnských Vánoc svátečně zabalil Český rozhlas Brno.
Na koncertě zazní obnovená premiéra Jazzové koledy od Karla Velebného a věřte, že je to unikátní úprava, a pak už se půjde na klasické vánoční písně od Stille Nacht, Pásli ovce Valaši, Kristus Pán se narodil až po Purpuru od Jiřího Šlitra či Happy Xmas od Johna Lennona, a to je jen část vánočního repertoáru sboru.
Koncert doplní i orchestrálními skladbami ve swingovém rytmu a směsí Glena Müllera.

Sdílej to!