Trh neziskovek

Trh neziskovek

1812Ne10:00
Radnická ulice

Trh neziskovek

V Radnické ulici, která spojuje náměstí Svobody a Zelný trh, najdete poslední adventní víkend od 16. do 18. prosince v rámci projektu Radnická RESTART prodejní trh neziskových organizací. V moderních prosklených city modulech před Starou radnicí se vystřídá 15 neziskových organizací působících v Brně.

Po celé tři dny budou v prosklených city modulech KOMA umístěny 4 neziskové organizace:  Amnesty International, hnutí, kterému není lhostejné porušování lidských práv, bude mít na stánku drobné dárkové předměty. Bude tu také možnost podepsat petici na podporu čínské vězeňkyně a bojovnice za ženská práva Su Čchnang Lan. Hnutí Brontosaurus nabídne adopci budky, což znamená, že peníze poputují na výstavbu nových ptačích domků. Kaprálův mlýn slouží jako středisko ekologické výchovy a jako skautská základna poskytující zázemí nejenom Junáku, ale i dalším organizacím dětí a mládeže. V neposlední řadě je mlýn modelovým ekologicky šetrným domem, kde se analyzují ekotechnologie ve skutečném provozu, nabízí zážitkové vzdělávací programy pro školy a zázemí pro kurzy a školení skautům a dalším organizacím dětí a mládeže v nádherném prostředí Moravského krasu. Spolek Prales dětem, který působí s projektem Green Life na Sumatře v Indonésii, bude prodávat placky, tašky, trička, mikiny, odznaky, samolepky, plátěné pytlíky na potraviny.

Nesehnutí
Kaprálův mlýn nabídne i knížku Zítra bude líp
HAŠLE z.s. bude prodávat drobné upomínkové předměty

V neděli se Vám dále na Radnické 8 (sál naproti obchodu se Suvenýry): Diecéze sv. Anežky připraví k prodeji výrobky seniorů, kteří se schází v terapeutických tvořivých dílničkách. Hašle, nezisková organizace, která pomáhá zejména dětem s dlouhodobě zdravotním, tělesným či mentálním postižením, bude prodávat drobné upomínkové předměty. Hnutí Duha připravuje trička a mikiny z ekologické bavlny, tašky z ekobavlny a recyklovaných materiálů a výrobky z chráněné dílny PRÁH. Liga vozíčkářů nabídne různorodé a kreativní výrobky svých hendikepovaných klientů, vyráběných v Centru denních služeb. Na Zemi představí řemeslné výrobky i potraviny s certifikátem Fair Trade (Spravedlivý obchod). OS Logo zaměřující se poruchy komunikace a hybnosti představí výrobky svých klientů, ale také různé pochutiny jako domácí marmelády. Vlnolam pořádá kreativní kurzy a dílničky pro osoby s postižením - především pro děti a dospělé s mentálním postižením a autismem, na kterých pro Vás připravili různé dárečky.

Trh bude otevřen 16. 12.–18. 12. od 10 hodin v ulici Radnická.

změna programu vyhrazena     vstup zdarma      program se koná za každého počasí