Brněnské Vánoce

Náměstí, nádvoří a korzo

Čtyři náměstí, jedno nádvoří a korzo. Dynamické náměstí Svobody, klidné a pohodové Dominikánské náměstí, romantické a designové nádvoří Staré radnice, Zelný trh s řemesly, Moravské náměstí s kolotočem, korzování Brnem. Nezapomeňte se podívat všude a nasát atmosféru mnoha míst, z nichž každé dýchá vánoční atmosférou, a přece je jiné.

Náměstí Svobody

Dynamický a živý „Svoboďák” je místem setkání, zábavy a navazování nových přátelství a nejinak je tomu během adventu. Kromě vánočního stromu tady uvidíte projíždět vánoční šalinu, najdete zde taky designovou konzumační zónu ve tvaru hvězdy na kašně. Oblíbeným středobodem je Zimní bar s nabídkou punčů, moštových nápojů i zázvorových drinků. Vedle světových specialit se na trzích objeví i zástupci vyhlášené brněnské gastro scény a pokud někde ochutnáte Brno, tak právě na zdejších trzích.

Každodenní kulturní a hudební program rozehraje celé náměstí – Brno tak i v zimě dostojí svému titulu evropské Kreativní město hudby UNESCO. Rozmanitá bude i nabídka stánků. Na trzích ochutnáte řadu specialit – valašské frgály, francouzské delikatesy, americké palačinky, mexickou kuchyni či exotické ovoce a mnohé další. Chybět nebudou ani stánky s výrobky vhodnými jako dárky pod stromeček pro vaše blízké.

Dominikánské náměstí

Tohle náměstí je jasnou volbou, pokud vyrazíte na Brněnské Vánoce s dětmi či vnoučaty. Dominantou je Halouzkův dřevěný betlém. Jeden z největších ručně vyráběných betlémů ve střední Evropě čítá na stovku postav. S pozadím Nové radnice a kostela sv. Michala je to vskutku romantický pohled.

Ti nejmenší v blízkosti betlému mohou napsat Ježíškovi a svůj dopis vhodit do dřevěné schránky Ježíškovy pošty. Rodiče si tady mezitím můžou dát v klidu něco dobrého ze zdejších gastronomických stánků. Pro všechny je pak připraven kulturní program na malém pódiu s dramaturgií zaměřenou především na komorní koncerty. Víkendová hudební vystoupení doplňují pravidelné pohádky pro děti i tvůrčí dílny v pasáži Jalta.

Nádvoří Staré radnice

Moderní design a originální dárky od lokálních značek najdete na nádvoří Staré radnice. Festival December Design Days se tady bude konat po celou dobu trhů. Můžete investovat do udržitelné módy a podpořit místní tvůrce. Každý týden zde budou jiní, proto se určitě stavte i víckrát. Svou tvorbu představí autoři módních doplňků, šperků, oblečení, porcelánu a další.

Nádvoří Staré radnice ozdobí impozantní dřevěná hvězda od studia VISUALOVE, která se spolu s blízkým světelným nápisem B R N O stala oblíbeným brněnským vánočním fotopointem. Každé pondělí a úterý dotvoří atmosféru u hvězdy vytrubování koled.

Zelný trh

Advent na Zelňáku bude stejně jako v minulých letech tradiční, řemeslný, klidný, s dominantou vánočního stromu. Na pódiu se bude konat od středy do neděle živý hudební program, a to vždy minimálně od 16 do 20 hodin. Aby byla podpořena rodinná atmosféra, dostanou na pódiu velký prostor děti a žáci z mateřských a základních škol. Na Zelném trhu najdou návštěvníci 109 stánků, z nichž více než polovina bude nabízet řemeslné výrobky, například keramiku, soli do koupele, vánoční ozdoby, a potkáte zde kováře, svíčkaře, mydláře, zvonaře a také třeba knihaře, jejichž výrobky budou jistě pěkným dárkem pod stromeček. Nabídku doplní stánky s nápoji a jídlem. 

Moravské náměstí

Advent na Moraváku zve k Joštovi, kam se vrátí stánky s řemeslnými výrobky a také stánky neziskových organizací, umístěný zde bude kulatý bar a děti opět potěší dětský kolotoč. Po přestávce se advent vrátí také do parku na Moravském náměstí, jehož rekonstrukce by měla být dokončena začátkem listopadu. Pokud vše půjde podle plánu, budou se zde moci návštěvníci adventního Brna opět svézt i na vyhlídkovém kole. Prostor parku doplní několik stánků s výrobky neziskových organizací a drobným občerstvením a nebude chybět tolik oblíbené příjemné osvětlení parku, na které zde byli návštěvníci dříve zvyklí.   

Brněnské korzo

Adventní atmosféru města Brna si můžete krásně užít nejen na rušných náměstích a na nádvoří, ale i v ulicích. Ty jsou každoročně slavnostně vánočně nasvíceny, můžete jimi korzovat Brnem a poznávat další jeho části. Letos můžete navíc v ulicích obdivovat zbrusu nové světelné girlandy od společnosti VISUALOVE, která na ně vyhrála soutěž. Jejich návrh nejzdařileji ztvárnil identitu Brna.

Brněnské Vánoce

FREE
VIEW