Dominikánské náměstí

Dominikánské náměstí

Dominikánské náměstí letos ožije poprvé. Díky Gurmánským Vánocům to bude to nejlepší místo pro milovníky dobrého jídla a pití!

Nabídka deseti gastronomických stánků vychází z tradice místa, kde se v minulosti nacházel rybí a drůbeží trh. Tyto produkty, a to nejlepší z brněnské gastronomie, tam návštěvníci najdou v době adventu v nabídce známých a úspěšných brněnských restaurací a podniků.

Dominikánské náměstí

Které konkrétně to jsou?

Božskej Bar by FoodPark
Skvělá parta, kvalitní suroviny a originální receptury -  to je Božskej Bar by FoodPark. Zimní stage nabízí nejen rozmanitou nabídku punčů, ale také ukáže, že i svařené víno jde dělat jinak, než jste zvyklí. K tomu jeden unikátní short drink s čerstvým ovocem a #drinkcohledajmeno je na světě. 

Boulevard Restaurant
Brněnský restaurant Boulevard je oblíbeným podnikem nejen pro návštěvníky Městského divadla. A co s načatou zimou? Zimní menu s názvem „Chuť v hlavní roli“ přináší řadu tradičních pokrmů. Vedle stánku se navíc bude denně grilovat kýta z regionální řeznické produkce.

Fish&Chips by Quick
Rybí speciality na svém stánku vykouzlí oblíbené brněnské bistro Quick, které je pověstné svým vztahem k tradiční a poctivé kuchyni. Těšit se můžete na originální pojetí Fish&Chips s možností výběru několika druhů ryb. Bistro v centru Brna otvírá také nový Polívkový bar, na Dominikánském náměstí se tak budou prezentovat polévky do misky i do chleba.

Med&Čokoláda  „v hlavní roli“
Jaké by byly Vánoce bez medoviny a horké čokolády? Na tomhle stánku tradiční vánoční drinky potečou proudem. Kromě originální přehlídky medovinových kombinací je hlavní know-how tohoto producenta kvalita a tradice. Těšit se můžete na originální medovinu, horkou čokoládu, ovoce s čokoládou přímo z čokoládové fontány a spoustu koření.

Ručně nakládané sýry
Máte raději sýry než maso?  Tak tenhle stánek je pro vás to pravé. Tradice ručně vyráběných sýrů, které u našeho producenta potkáte jak na grilu, tak i nakládané, je trefa do černého! Například jako gurmánský vánoční dárek. Přijďte ochutnat.

Gills – kavárna a pražírna
Vyhlášená brněnská pražírna, sídlící v srdci oblíbené studentské čtvrti Veveří, je pověstná nejen svojí rozmanitou nabídkou čerstvě pražené kávy, ale i způsoby její přípravy. Na Dominikánském se můžete těšit na zimní kávové menu, které kromě tradičního espressa či cappuccina, obsahuje i kávu s alkoholem, cascarru a spoustu dalšího.

Borgo Agnese
Víte kde má zastoupení nejvyšší brněnská gastronomie? V rámci adventu právě na tomhle stánku!  Jinak po celý rok na ulici Kopečná. Borgo Agnese přináší premiéru svého zimního menu, které je pro opravdové gurmány. Kromě skvělých předkrmů v podobě teriny nebo uzeného lososa, se můžete i na teplou variantu, kde hlavní roli hrají kalamáry a krevety. Vyhlášený smažený candát v hlavním menu dokouzlí degustační nabídka vín a nebude chybět ani sladká tečka.

U Čápa
Nejen tankové pivo jako křen, ale i skvělá česká kuchyně, to je vyhlášená brněnská pivnice U Čápa. Jejich rybí specialita fish fingers, kde hlavní roli hraje tradiční Pohořelický kapr, je skvělou pochoutkou, která je vhodná v každou hodinu a ke každému pití. Menu doplní tradiční české předkrmy, které tato pivnice umí skvěle, ale těšit se můžete i na tradiční domácí český dezert.

Turbomošt
Stejně jako kapr k Vánocům patří Turbomošt k brněnskému adventu. Neotřelé drinky, skvělá obsluha a kvalitní alkohol v podání party, která se může pyšnit nejlepšími brněnskými bary.

Restaurant&Pub Padowetz
Na stánku oblíbené brněnské restaurace Padowetz na návštěvníky čeká tradiční vánoční polévka kapustnica, výběr trhaných mas v bagetce, horký vánoční cider a v neposlední řadě si mohou odnést i domácí cukroví z pravého másla.

Od 19. prosince se Dominikánské náměstí stane také hlavním místem prodeje kaprů v centru Brna.