Brněnské Vánoce

Dárky z Brna

Brněnské vánoční trhy jsou nejen o skvělé zábavě a výtečné gastronomii, ale taky o vánočních dárcích. Nakoupit je můžete v prodejních stáncích na náměstích, mezi kterými nechybí ten s názvem Dárky z Brna, ale taky v teple v infocentrech TIC BRNO a na jeho e-shopu.

Originální dárky s puncem Brna a kvality, které většinou vznikají ve spolupráci s lokálními tvůrci, nabízí TIC BRNO. K mání jsou i letošní novinky! Aktuální vánoční kolekce ve vizuálu Brněnských Vánoc 2023 přináší nezaměnitelný hravý “pohádkovo-folklórní” styl Venduly Pucharové Kramářové na mentolkách, čokoládách, plackách, přívěscích na klíče, plecháčcích a plátěných taškách.

K příležitosti Brněnských Vánoc 2023 je uváděna na trh taky kolekce Bruna! (Bruna – latinsky Brno!) Exkluzivní kolekce hrnků navržených Jiřím Hlušičkou a vyrobených porcelánkou Goldfinger a sklenic vypadajících jako hrnky od skláře Oto Svobody ze studia Glassfictions, která bude v dalších letech doplňována o nové prvky a bude se tak rozšiřovat.

I letos byly k příležitosti Brněnských Vánoc vyrobeny speciální kuličky do brněnského orloje – s fluorescenčním pigmentem, takže po nasvícení ve tmě svítí. Anna Vodrážková uvádí s TIC BRNO na trh svíčky ve tvaru tří brněnských ikon – černého orloje ze Svoboďáku, bílého pavilonu A brněnského výstaviště a kultovního pařezu, který hořel 21. srpna 2012 v Kohoutovicích a vědělo o tom celé Brno. Koupit si můžete taky baňky z Brna – ručně vyráběné by TAMASVIGH pro TIC BRNO.

A pokud na trzích chcete jen hodovat a bavit se s přáteli, nakupte v klidu z tepla domova v e-shopu TIC BRNO. Najdete tam výše uvedený sortiment a další výrobky a kolekce od místních výrobců, výtvarníků a designérů. A taky spoustu krásných a zajímavých knížek a hit loňských Vánoc – Hru o Brno!

Desková hra - Hra o Brno

Tip na dárek, který letos pod stromečkem nesmí chybět!

Staňte se drakem brněnské realitní scény! Čeká vás hra peněz a závratných majetků v malém velkoměstě. Vydáte se na cestu skrz různé čtvrti Brna, ale taky napříč tisíci lety brněnské historie plné velkých dějinných zvratů, významných místních událostí, ale i drobných sporů mezi hašteřivými obyvateli města.

Hra o Brno je pro všechny ty, kteří odjakživa chtěli vlastnit půlku města. Pro všechny, kteří třeba toužili koupit si třeba hrad Špilberk a přestěhovat ho cihlu po cihle do své čtvrti. Pro všechny, kteří se nemůžou dočkat, až oškubou své přátele a příbuzné o poslední peníz a přivedou je na buben.