Zoologická zahrada přivedla na trhy ovce, kozy i skunka

Zoologická zahrada přivedla na trhy ovce, kozy i skunka

Kromě dřevěných zvířat v betlému se malí návštěvníci vánočních trhů na náměstí Svobody mohou potěšit s živými zvířaty. Do ZOO koutku umístila brněnská zoologická zahrada ovce a kamerunské kozy.

V letošním roce budou zvířata ve výběhu až do pozdních večerních hodin. „Pokud nebudou třeskuté mrazy, mohou být ovce a kozy celé dny venku. To jim jen prospěje,“ doporučila za zoo Brno Monika Brindzáková.

Lidé by je sice neměli krmit, ale protože jde o přátelská zvířata, která návštěvníci brněnského zahrady potkávají na dětském dvorku na Mniší hoře, může si je každý pohladit.  Pohladit si děti budou moci i milé a přítulné zvíře - skunka. S tím přijde na vánoční trhy a na pódium jeho chovatel každou sobotu o půl čtvrté odpoledne. Skunk je šelma s charakteristickým černobílým zbarvením. Můžeme jen doufat, že o Vánocích v Brně nepředstaví svůj způsob obrany proti nepřátelům, kdy využívá silně páchnoucího výměšku svých pachových žláz.

Zoologická zahrada bude také na stánku na náměstí pořádat 16. prosince soutěže o vstupenky do brněnské zoo a představí svého maskota – bílého polárního medvěda.
Zoo Brno, která má za sebou více jak půlstoletí existence, nabízí návštěvníkům na ploše 38 hektarů jedinečnou příležitost setkat se s cca patnácti stovkami zvířat přibližně 300 druhů. Od roku 1953 je nedílnou součástí jihomoravské metropole.