Dětské tvořivé dílny

V dílnách si děti vyrobí vánoční ozdoby i přání

Dětské tvořivé dílny

V dílnách si děti vyrobí vánoční ozdoby i přání

Hodiny plné zábavy, tvoření a poznávání lidových tradic. Takové jsou Vánoční tvořivé dílny ve skleněném kontejneru na náměstí Svobody. Každý den od 15 do 19 hodin, o víkendu od 10 hodin, se dětem v rámci Brněnských Vánoc věnují lektorky zdravé školky s Montessori programem Mateřinka Brno a neziskové organizace VYsNÁMI. A navíc: o víkendu probíhají vánoční dílny i v teple - na Staré radnici ve spolupráci s neziskovou organizací Kroužky.

Dětské tvořivé dílny
Dětské tvořivé dílny
Dětské tvořivé dílny
Dětské tvořivé dílny
Dětské tvořivé dílny

Na první týden je naplánováno povídání o adventu a tvorba adventního kalendáře, ve druhém týdnu se bude vše točit okolo Mikuláše. Třetí týden jsou na programu Ladovské Vánoce, vyrábění betlému, stříbrných ozdob a zlatých prasátek a v posledním týdnu si děti odnesou kapra s přáním pro Ježíška. Vstup do dílny mají děti zdarma, a zatímco budou tvořit krásné výrobky, rodiče si budou moci dát v klidu na náměstí něco dobrého na zahřátí. A přitom přes skleněné stěny kontejneru budou mít své děti neustále na očích. 

A pokud přemýšlíte, kam o víkendu vyrazit s dětmi do centra města, zkuste zamířit na Starou radnici! V Křišťálovém sále se totiž každou adventní sobotu a neděli od 13 do 17 hodin budou také konat Vánoční tvořivé dílny, které zajišťuje nezisková organizace Kroužky. Zůstat tam můžete klidně celé čtyři hodiny, nebo jen pár chvil. Komu vyrábění adventních věnců, svíček z včelího vosku či malování barevnými písky učaruje, bude mít celé odpoledne o zajímavou zábavu postaráno. Vstupné je zdarma.